sk | en

TABUĽKA - ZÁKLADNÁ ČASŤ

# Tím Z V R P Skóre Body
1. SAV Lamač 18 16 0 2 200:78 32
2. Hancop Dol. Hony 18 15 1 2 106:60 31
3. AHK Pekníkova 18 13 1 4 137:88 27
4. Tehelné Pole 18 9 3 6 102:92 21
5. Indians Petržalka 18 7 4 7 109:125 18
6. HBK 500 Nivy 18 7 1 10 89:100 15
7. HBC Greenhorns 18 6 3 9 84:114 15
8. K.Ves Knights Vlci 18 5 1 12 94:106 11
9. Lamač "3" 18 3 0 15 92:151 6
10. HBC TČNP Rača 18 1 2 15 91:193 4

 

sezóna 2016 - 2017   

 
 

 
 
  všetky série sa hrajú na dva víťazné zápasy  
 
                                                                                                      Hancop - Greenhorns        3:1
                                                                                                      Pekníkova - Nivy                 5:6 pp
                                                                                                      Teh.Pole - Indians              12:5
 
                                 
1.kolo:štvrťfinále - zápas č.1: 22.4.2017                              9:00 Lamač

SAV Lamač - K.Ves Knights

6:3 (3:1,1:0,2:2)

vzájomná bilancia 16/17:

11:3, 24:6

 stav série:  1:0
       

- komentár k zápasom je v sekcii ŠTATISTIKY -

    °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

TERMÍNY PLAY-OFF 
                                                                                                štvrťfinále:
                                                                                                22.4. 2017   SAV-K.Ves Knights
                                                                                                29.4. 2017   K.Ves Knights-SAV
                                                                                       príp. 30.4. 2017   SAV-K.Ves Knights
                                                                                                semifinále:
                                                                                                  6.5. 2017   
                                                                                                13.5. 2017   
                                                                                       príp. 14.5. 2017  
                                                                                                 FINÁLE:
                                                                                                 20.5. 2017   
                                                                                                 27.5. 2017
                                                                                        príp. 28.5. 2017      
 
   °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°  
    
AKTUALITY 

  OZ SAV Lamač a projekt 2% z dane 

Vopred ďakujeme! 

  - tlačivo s vypísanými údajmi nájdete v sekcii KONTAKT -

 

 ♦ Tréningy najmenších hokejbalistov SAV Lamač

Tréningy našich najmenších hokejbalistov U10 opäť začínajú

- vidíme sa 7.4.2017 o 17:30 -

 

 Predohrávka 22.kola BHBL 

 Nedeľa 19.3.2017 o 13:00 hod. Mierová kolónia: Tehelné Pole - SAV Lamač

- predohrávané stretnutie 22.kola BHBL -

  

POZOR!! Zmena termínu zápasu 16.kola BHBL 

Stretnutie 16.kola BHBL Greenhorns - SAV Lamač v sobotu 4.3.2017 sa po dohode oboch tímov odohrá o 9:00 hod. na ihrisku v Lamači!    

 

 ♦ SAV Lamač jesenným majstrom BHBL 

hráči SAV Lamač prezimujú zaslúžene na špici obnovenej BHBL

- komentáre k zápasom jesennej časti 2016/17 nájdete v sekcii ŠTATISTIKY -   

 

 6.ročník tradičného SAV Exhibition game 

SAV 90´s - SAV  3:3
 
V súboji generácií napokon nerozhodný rezultát
...v historicky najpočetnejšej exhibícii výborný hokejbal až do poslednej sekundy...
 
   -  komentáre + video ku všetkým ročníkom nájdete v sekcii HISTÓRIA-SAV Exhibition games - 
- foto nájdete v sekcii FOTOGALÉRIA -  
 

  ♦ SAV Lamač zavŕšila zlatý hat-trick! 

Hokejbalisti SAV Lamač tretí rok za sebou s majstrovským titulom 

  - reportáže k zápasom play-off 2016 nájdete v sekcii ŠTATISTIKY - komentáre 2015/16 - 

 

        

SAV Lamač a reprezentácia

Od svojho vzniku v roku 1985 sa stalo akousi tradíciou, že na reprezentačných akciách – či už pod hlavičkou Bratislavy alebo po roku 1989 Slovenska – sa pravidelne objavovali zástupcovia SAV Lamač.

Hokejbalový klub SAV Lamač sa vždy mohol pýšiť tým, že jeho dres obliekali hokejbalisti, ktorí sa pravidelne zúčastňovali rôznych reprezentačných akcií. Svojou kvalitou si pomerne rýchlo vyslúžili pozornosť reprezentačných trénerov a preto boli často nominovaní . Spočiatku bol vrcholom účasti reprezentácia Bratislavy – bolo totiž zvykom, že najlepšie výbery jednotlivých hokejbalových stredísk (miest) sa zúčastňovali na významnom Turnaji miest ČSSR, ktorý bol vlastne Majstrovstvami ČSSR, kde si merali sily najlepší hokejbalisti z príslušných regiónov. Po roku 1989 a „nežnej revolúcii“ a celkovom uvoľnení pomerov v našej krajine, sa začala o slovo hlásiť aj reprezentácia najcennejšia – reprezentácia Slovenska. V počiatkoch jej existencie sa výber Slovenska zúčastnil na pozvanie kanadských organizátorov na najväčšom klubovom hokejbalovom turnaji na svete – Labatt’ s Northern Encounter v kanadskej Oshawe v rokoch 1991 a 1992. V novodobej histórii hokejbalu sú však samozrejmosťou Majstrovstvá sveta a Majstrovstvá Európy v rôznych vekových kategóriách organizované Medzinárodnou federáciou hokejbalu. Tradičný Turnaj miest bol premenovaný na Slovakia open a naďalej bol turnajom jednotlivých miest, ktorý vlastne v tejto podobe pretrval dodnes.

V období rokov 1986-1999 boli pravidelnými účastníkmi reprezentačných zrazov (či už v širšom kádri alebo v konečnej nominácii) mnohí hráči TJ SAV Lamač – brankári Miro Šembera a Maroš Slušný, obrancovia Miro Zárecký, Peter Kriško, Simon Rybanský a tiež útočníci Peter Jančík, Ľubo Ragas, Oliver Götz, Paľo Krajčovič, Ľubo Uher a rekordér v počte „repre-čiapok“ zo SAVky Robo Alföldy, ktorému sa dokonca ako doteraz jedinému hráčovi TJ SAV Lamač dostalo najväčšej cti - viesť reprezentáciu Slovenska ako kapitán. Bolo to v roku 1994 kedy sa reprezentácia stretla v rámci Hokejbalových slávností v Zlíne v dvoch zápasoch s Českou republikou. Spomínaní hráči - čo meno, to naozaj kvalita. Všetko to boli hráči, ktorí boli počas svojho pôsobenia v SAV Lamač (aj keď v rôznych obdobiach) veľkými osobnosťami. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na trénera Milana Slušného, ktorý viedol reprezentáciu Slovenska takmer štyri roky... Prehľad reprezentačných štartov aj s bodovým zápisom jednotlivých hráčov SAV Lamač (v kateg. seniori) si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

Meno hráča post počet zápasov góly prihrávky kanadské body
Alföldy Róbert U 49 21 24 45
Götz Oliver U 21 11 14 25
Jančík Peter U 8 5 3 8
Krajčovič Pavol U 27 22 16 38
Kremnický Maroš U 4 3 2 5
Kriško Peter O 2 0 0 0
Ragas Ľubomír U 13 5 4 9
Rybanský Simon O 13 1 1 2
Slušný Maroš B 16 - - -
Šembera Miroslav B 6 - - -
Uher Ľubomír U 4 7 2 9
Zárecký Miroslav O 39 20 18 38

v štatistike sú zohľadnené údaje iba z obdobia, kedy obliekali daní hráči dres SAV Lamač

Ako vidieť aj z množstva odohratých zápasov, niektorí chalani boli v reprezentácii Bratislavy resp. Slovenska iba na jednu alebo dve reprezentačné akcie a iní boli jej súčasťou na dlhšie obdobie. Nech je to však tak či tak, vždy odvádzali výborné výkony... Svedčia o tom aj niektoré individuálne ocenenia jednotlivcov na reprezentačných akciách:

Turnaj miest ČSSR 1988 - najlepší obranca: Miro Zárecký

Turnaj miest ČSSR 1989 - najlepší strelec: Paľo Krajčovič

Northern Encounter (Kanada) 1992 – najlepší útočník a člen All-stars tímu: Paľo Krajčovič

Slovakia open 1993 – najlepší útočník: Robo Alföldy

 

Northern Encounter Oshawa (Kanada) 1991

...vážení, v takýchto arénach sa hráva hokejbal v Kanade - Boumanville aréna v Oshawe (pre 1500 divákov a špeciálne iba na hokejbal) !!

Slovensko po prvýkrát za "veľkou mlákou"

 SAVkári boli pri tom tiež - Paľo Krajčovič, Robo Alföldy, Simon Rybanský, Miro Zárecký a Maroš Slušný

 

 

Northern Encounter Oshawa (Kanada) 1992

                     

                       ...a tu sú všetci kanadskí SAVkári...alebo SAVkárski Kanaďania...?

          hore zľava - Miro Zárecký, Ľubo Ragas, Paľo Krajčovič; dolu - Robo Alföldy, tréner Milan Slušný a Miro Šembera

...o turnaji pravidelne informoval ľudí na Slovensku vyslaný redaktor Večerníka Miro Kašička...

TJ SAV Lamač samozrejme vychovala aj reprezentantov v iných vekových kategóriách – najmä juniorskej, kde v časoch najväčších úspechov klubu hrávali Robo Alföldy, Peťo Švarc či obranca Peťo Kriško, v neskorších dobách, v posledných rokoch minulého storočia, to bol útočník Juraj Alföldy, ktorý odohral v tejto kategórií zo všetkých SAVkárov najviac zápasov - 16.

O tom, že aj zostavovatelia reprezentácie si vážili výkony hráčov SAVky v repre svedčí aj to, že rozlúčkový zápas s kariérou, jedného z najlepších hokejbalových brankárov Bratislavy (a nebojím sa povedať aj Slovenska) Mira Šemberu, v roku 1993 sa odohral medzi SAV Lamač a reprezentáciou Slovenska. To bola veľká pocta. Šembi odchytal polovicu zápasu v drese klubu, v ktorom končil svoju bohatú hokejbalovú kariéru a druhú polovicu v drese najcennejšom. A iba pre štatistikov – výsledok, ako to v takýchto zápasoch už býva zvykom, bol nerozhodný - 7:7...

Ako si môžete prečítať v sekcii HISTÓRIA SAV Lamač, rok 2012 sa zapíše do historických análov tímu TJ SAV Lamač zlatými písmenami...a to doslova. Stalo sa totiž to, v čo asi málokto ešte veril - SAVka má ďalších reprezentantov Slovenska!  Ten kto sa o hokejbal aspoň trochu zaujíma vie, že na reprezentačnej úrovni sa už dnes bojuje o tituly majstrov Európy a tiež sveta vo viacerých kategóriách. Takou je aj kategória Master´s...alebo ak chcete po našom Veteránov (hráči nad 40  rokov). A práve v tejto kategórii sa môžeme v klube pochváliť dvomi novopečenými majstrami sveta! Hráči Tomáš Thron (ktorý vo svojej kariére vystriedal viacero klubov a od roku 2010 je súčasťou SAV) a odchovanec klubu a nestor lamačského hokejbalu Róbert Alföldy sa stali s reprezentáciou Slovenska majstrami sveta v kategórii Master´s! Majstrovstvá sveta v hokejbale veteránov sa pod hlavičkou ISBHF (Medzinárodná hokejbalová federácia)  organizujú od roku 2010 kedy bolo organizátorom Slovensko a domáci získali premiérový titul... Vtedy ešte v repre tíme nik zo SAV Lamač nebol, tento rok sa to však po tvrdej letnej príprave podarilo naraz dvom "chlapákom, bombarďákom" ! Tohtoročný šampionát sa konal v Českej republike v meste Plzeň a naši boli pri tom... 

 

Po štyroch dňoch "neľútostných" bojov a odohratí 6 zápasov slávilo Slovensko obrovský úspech - obhájilo zlaté medaily! A treba jedným dychom dodať, že konkurencia bola tentoraz obrovská - najmä favoriti Kanada a domáci Česi si robili zálusk na zlato... O to cennejšie je, že oboch súperov dokázalo Slovensko zdolať - zhodou okolností rovnakým pomerom 4:2 - Kanadu v semifinále a Česko vo finále! Boli to vynikajúce zápasy a aj prítomní diváci v hale často krútili hlavami, kde sa to umenie a kondícia v tých "starcoch" berie... Tím Slovenska prešiel celým šampionátom bez jedinej straty - v základnej skupine zdolal postupne Grécko, druhý tím Kanady aj USA, vo štvrťfinále si poradil jednoznačne s Rakúskom... Viac fotografií z tohto určite vydareného šampionátu nájdete v sekcii FOTOGALERIA. Reprezentácia Slovenska tak aj v tejto kategórii potvrdila kvalitu hokejbalu u nás a už teraz sa Master´s-áci tešia na nasledujúci šampionát, ktorý sa bude v roku 2014 konať v americkom Tampa Bay. Kto vie, možno opäť aj s niektorým zo SAVkárov...

  

...a tu sú SAVkárski majstri sveta - R.Alföldy a T.Thron (vpravo)... 

 

Slovensko - Majstri sveta v hokejbale 2012 v kategórii Master´s 

Tomáš Thron si pripísal v repre premiérové štarty, noapak Róbert Alföldy pridal na svoje repre konto ďalšie "čiapočky" (dostal sa celkovo už na číslo 58!) a spomedzi SAVkárov ostáva naďalej rekordérom v počte zápasov v najcennejšom drese. V tíme Slovenska sa vlastne stretol aj s niektorými chlapcami, s ktorými takmer pred 20timi rokmi začali písať históriu reprezentácie Slovenska... Keďže v súčasnom tíme SAV je niekoľko borcov, ktorí sa blížia vekom práve ku štyridsiatke, otvára sa tu možnosť aj pre nich v budúcnosti reprezentovať v kategórii Master´s. R.Alföldy a T.Thron svojimi výkonmi určite nesklamali a odmenou im bol azda najväčší úspech v ich hokejbalovej kariére! Ten pocit keď vám vešajú na krk zlaté medaily a potom sa započúvate do tónov štátnej hymny sa nedá slovami opísať, to si treba zažiť...a ja to prajem naozaj všetkým! Takže chlapi, poďte do toho, Tampa Bay čaká. Rok 2012 sa tak navždy zapíše do reprezentačnej histórie SAV Lamač - postarali sa o to naši dvaja Majstri sveta... A ja pevne verím, že v budúcnosti nájdu svojich nasledovníkov. Prehľad reprezentačných štartov aj s bodovým zápisom jednotlivých hráčov SAV Lamač (v kateg. veteráni) si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

Meno hráča post počet zápasov góly prihrávky kanadské body
Alföldy Róbert U 9 0 3 3
Thron Tomáš U 10 2 1 3

v štatistike sú zohľadnené údaje iba z obdobia, kedy obliekali daní hráči dres SAV Lamač