Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov

Informácie o ochrane osobných údajov nájdete v sekcii KONTAKT - Ochrana osobných údajov

- pre podrobnejšie info pozri pozorne spodnú časť sekcie KONTAKT -

6.ročník tradičného SAV Exhibition game

SAV 90´s - SAV  3:3

V súboji generácií napokon nerozhodný rezultát
...v historicky najpočetnejšej exhibícii výborný hokejbal až do poslednej sekundy...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

komentáre k zápasom 2018-2019 (klikni na logo)

Aktuálny komentár

25.kolo:   Slávia Právnik : SAV Lamač  2:7 (1:5,1:1,0:1)

vzájomné zápasy v 2018/19:  9:3

Nečakané, no absolútne zaslúžené víťazstvo

Predposledné kolo základnej časti postavilo SAVke do cesty "Právnikov"... Mužstvo, ktoré sa od začiatku sezóny pohybuje na vrchných priečkach tabuľky, predvádza oku lahodiacu hru a bojuje o 2.miesto po základnej časti. Mužstvo, ktoré v prvom vzájomnom dueli nedalo SAVke ani najmenšiu šancu a "naložilo" jej hanebných 9:3 a naviac 9 zápasov v rade neokúsilo pocit prehry! Vzájomná historická bilancia síce hovorila jednoznačne v prospech SAV Lamač, no momentálne sa oba mančafty nachádzajú v troška inom rozpoložení. Karty boli teda rozdané jasne, no ako sa vraví, každý zápas je iný a občas sa aj "zázraky" dejú. A stalo sa! Pravdou však je, že dnes to nebol žiadny zázrak, SAVka totiž dnes nedala žiadnu šancu Slávii, dokonale ju svojou hrou a nasadením zaskočila a absolútne zaslúžene zvíťazila! Bol to určite jej najlepší výkon v tejto sezóne.

Začiatok zápasu bol pre domáceho favorita tak trochu šokujúci. Nechcem sa baviť o tom, či SAVku podcenili, no každopádne, na to v akom zložení oba tímy nastúpili, mali byť zápasové minúty jasnou záležitosťou domácich. Opak bol však pravdou. Lamačania pôsobili akoby ich pokropili živou vodou.... azda pomohol predzápasový príhovor, no predovšetkým z nich asi spadlo bremeno "play-off". Keď sa po minulom kole definitívne potvrdilo, že SAVka ani tento rok v rozhodujúcich bojoch o majstra chýbať nebude, celojarné snaženia tak bolo dokonané a hostia mohli hrať úplne uvoľnene. A presne to sa aj stalo. Neviem, aké ambície a ciele pre tento duel mali "Právnici", no po prvej tretine boli zjavne šokovaní vývojom v Engerau aréne. Hra sa totiž odohrávala skôr pred ich bránkou a čo bolo evidentne rozdielne v porovnaní s viacerými zápasmi SAVky, Lamačania dokázali vypracované šance premieňať! Ten, kto videl prvú tretinu dnešného zápasu a videl aj predchádzajúce zápasy Lamačanov, musel si v dobrom doslova pretierať oči, či vidí dobre... A oči si pretierali aj Právnici. SAVkári spustili "oheň a síru", druhá lajna strelila po pekných akciách prvé dva góly, čoskoro sa pridali aj ďalšie dve a po dôraze pred domácou bránkou razom bolo 0:4! Domáci právnici boli úplne paralyzovaní a hoci skorigovali, ani ich strojové kombinácie prinášajúce šance góly neprinášali - končili totiž na obetavých hráčoch hostí alebo na dnes výbornom Miňovi. Azda najlepšia tretina Lamačanov v tejto sezóne. Kto nevidel, neveril... a mohol ľutovať! Bolo skvelých 1:5, no SAVkári vedeli, že to ešte nie je všetko. V druhej tretine pokračoval výborný hokejbal ďalej. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a bolo vidieť, že rezultát tohto zápasu ešte nie je ani zďaleka zo strany domácich uzavretý. Pridali na vyšší rýchlostný stupeň, dostávali sa do šancí, no takmer všetko ich snaženie končilo na dnes maximálne obetavo hrajúcich SAVkároch. Čo tí dnes zblokovali striel... a to, čo napriek obetavosti prešlo, likvidoval v pohode chytajúci Miňo. S postupom času tlak "Právnikov" narastal, po znížení na 2:5 mali dokonca výhodu trestného strieľania... ale ee, aj to Miňo vychyytal! SAVka v druhej tretine umne čakala na svoje šance a tie pri narastajúcom tlaku domácich aj prichádzali, no dlho sa nedarilo ich premeniť. Keď sa už zdalo, že gól v tejto tretine nedajú, zdravo sa nasrdil snajper Ceco a jeho delovka azda nemohla byť ani presnejšia - vymietol pavučinku nad lapačkou domáceho brankára a bolo 2:6! Fúúú...paráda, no stále ešte nebolo "hotovo". Pred nami bolo posledné dejstvo a aj keď síl už ubúdalo, SAVkári boli všetci do jedného odhodlaní nechať na ihrisku úplne všetko. A dnes to bolo aj v tomto iné - nebolo to totiž iba také "naoko predsavzatie", dnes to bolo naozaj skutočné! Všetci do jedného robili maximum pre úspech, takticky bola práve táto tretina najlepšie zvládnutá. Hoci Slávisti hrali naplno, jednoducho dnes nemali nárok. Neustále sa totiž museli mať na pozore pred výborne hrajúcimi Lamačanmi, ktorí hrozili takmer okamžite po ich tlaku alebo šanci. Napokon padol v záverečnej tretine už iba jeden gól a presne vystihol to, čo sa dnes na ihrisku odohrávalo. SAVkári totiž nevypustili ani jednu akciu a snažili sa ju dokončiť. Po blafáku, ktorý gólman domácich bravúrne zlikvidoval totiž v akcii pokračovali a z neúspešného strelca sa stal úspešný nahrávač - na Peňa zívala už iba poloprázdna brána - 2:7 a definitívne K.O. favoritovi duelu! Ak by niekto pred zápasom tvrdil, že to takto dopadne, asi by sme si iba ťukali na čelo :o) Musím skonštatovať, že takýchto zápasov by malo byť v lige čo najviac - hralo sa fér a pritom si súperi "nič nedarovali" hoci bolo o čo hrať. Slávisti sa po zápase "poďakovali" za facku, ktorú im SAVka uštedrila - pretrhla totiž ich dlhú sériu bez prehry a ako skonštatovali, lepšie teraz ako v play-off...

Nuž borci, poviem vám, že dnes to teda bola "jazda". Všetkým, ktorí to dnes vybojovali úprimne ďakujem! Bojovali sme, hrali obetavo a rozumne, zvládli sme to aj takticky a to ma teší azda najviac. Neviem ako vy, no ja som si to dnes užíval. Hoci sa o zložení dvojíc v play-off definitívne rozhodne až po poslednom kole, ak dokážeme hrať tak ako dnes, nemusíme sa báť nikoho! Vraví sa, že z víťazstva sa treba tešiť do konca dňa a potom už treba myslieť na ten nasledujúci duel, ja by som ale naopak chcel, aby sme si tento zápas a výkon v ňom pamätali čo najdlhšie a dokázali ho ešte zopakovať podľa možností niekoľkokrát...

# 9  Miroslav Mancál

Ceco, tak čo, ako sa ti to dnes pozdávalo?
No, v prvom rade, bol to bezpochyby najlepší výkon v sezóne. A to od brankára až po maséra! Perfektná a najmä efektívna prvá tretina a potom s prehľadom dohrané! Takto by to malo vyzerať vždy... Ak tak budeme hrať v play-off, azda namútime nejakú vodu :-)

Takže dnes víťazstvo kolektívu?
To určite.... napriek tomu by som ale chcel vyzdvihnúť dvoch hráčov. Miňo v bránke dnes podal super výkon, no hlavne Alfi st. hral dnes ako za mlada! Zabezpečil naše prvé dva góly (ich lajna) a potom to už išlo samé. Dúfam, že tak to bude pokračovať... skrátka dobrá práca!

Spomenul si už aj play-off. Zostáva dohrať jedno kolo a ide sa na to. Na čo si bude SAVka trúfať?
Ako som už spomenul, ak budeme hrať ako dnes, môžeme sa dočkať prekvapenia. Veď všetci začíname odznova. No hlavne by som chcel poprosiť spoluhráčov, poďme na play-off v plnej sile (ak sa to bude dať) a ukážme všetkým, že sme super tím. SAV do toho!