10. HKL-M Indians 11 2 3 6 49:62 5
11. BHC Dúbravka 11 2 0 9 37:70 4
12. Rebels Bratislava 11 0 1 10 24:63 -1
tímy Olymp Rača a Slávia Právnik odstúpili zo súťaže

mužstvám Rebels, Ziegelfeld a Indians boli po súťaži odrátané 2 body za kontumácie

Hokejbalisti SAV Lamač U14 sa predstavia v nedeľu 19.9. v Nitre

hokejbalová extraliga SHbE U14 má na programe úvodný turnaj a SAVkári odohrajú tri náročné duely

SAV U14-ŠK Pruské U14    19:0
     Roconaba Zohor U14-SAV U14    1:6
   SAV U14-Nitrianski Rytieri U14    7:0

- výsledkový servis prinesieme po turnaji -

Chystá sa 8.ročník SAV Exibition game

Opäť po roku si zaspomíname na "staré-dobré časy" SAVky
čaká nás obľúbený SAV Exibition game medzi bývalými a súčasnými hráčmi SAV Lamač

Vopred ďakujeme!

poukázané prostriedky použijeme predovšetkým na podporu našich najmenších hokejbalistov

- editovateľné tlačivo s vypísanými údajmi nájdete v sekcii KONTAKT -

Hokejbalisti SAV Lamač U12 sú vicemajstrami Slovenska!

Mladí hokejbalisti SAV Lamač U12 získali na finálovom turnaji celoslovenskej SHbE U12 2019/20 strieborné medaily

SAV Lamač je vicemajstrom BHBL!

Hokejbalisti SAV Lamač napokon podľahli vo finálovej sérii tímu Ziegelfeld 0:2 na zápasy, no získali strieborné medaily

- komentáre zo zápasov BHBL nájdete v sekcii ŠTATISTIKY -
07/2020

Lamačská SAVka oslavuje

Tradičný hokejbalový klub SAV Lamač si v r.2020 pripomína 35 rokov od svojho založenia

- malú spomienku na históriu klubu si môžete prečítať v sekcii ŠTATISTIKY a tiež na Facebooku -

GDPR zasahuje aj do športu

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov

OZ SAV Lamač spracúva a chráni vaše osobné údaje v zmysle platnej legislatívy
Informácie o ochrane osobných údajov nájdete v sekcii KONTAKT - Ochrana osobných údajov

produktivita 2020-2021 aktual.xls

komentáre k zápasom 2020-2021 (klikni na logo)

Aktuálny komentár

semifinále - 1.zápas:

SAV Lamač : HBK Vrakuňa

5:3  (2:0,0:2,3:1)

stav série: 1:0

Prvá semifinálová výhra je "pod strechou"

Hokejbalisti SAV Lamač sa po roku opäť dostali do záverečných bojov o medaily v BHBL. Štvrťfinále preverilo ich trpezlivosť (najmä v druhom zápase) a streleckú efektivitu, v semifinále však čakal súper, ktorý dokázal vyradiť pomerne hladko obhajcu titulu a to znamenalo najvyšší stupeň ostražitosti! Pohľad na obe striedačky dával tušiť, že oba tímy počas týždňa počítali nejaké tie straty a absencie v kádroch, no to po úvodnom hvizde rozhodcovskej dvojice nebolo podstatné. Karty boli od úvodu rozdané jasne - oba tímy sa snažili v prvom rade pozorne brániť a nespraviť nejakú hlúpu chybu, ktorá by viedla ku gólu súpera. Ako prvý udreli aktívnejší domáci a strelou z diaľky sa ujali vedenia. Do konca prvej tretiny potom Lamačania pridali po teči pred brankárom súpera druhý gól a od tohto momentu sa hra o niečo zrýchlila. Hostia z Vrakune totiž pochopili, že ak chcú dnes uspieť, budú musieť niečo predviesť aj v útoku. Na skóre sa však v tejto tretine už nemenilo nič. V druhej tretine sa však skóre nepochopiteľne vyrovnalo... Nepochopiteľne preto, lebo domáci hráči trochu poľavili a súperovi doslova oba góly darovali svojou nepozornosťou a nedôrazom. A to ešte môžu ďakovať Miňovi v bráne, že neinkasovali aj ďalšie góly. Domáci gólman totiž vytiahol niekoľko výborných zákrokov. SAVkári po vyrovnaní súpera síce zatlačili a snažili sa streliť gól, no v tomto dejstve to už nevyšlo aj vďaka hosťujúcemu gólmanovi, ktorý tiež ukazoval svoje umenie. Z pohľadu domácich bola druhá tretina nevydarená, herne mali síce navrch ale v koncovke zlyhali (párkrát zvonila síce žŕdka) a viackrát aj "prepadli" a súper chodil do prečíslení. Miesto toho aby súperovi zasadili definitívne k.o., doslova ho postavili na nohy. V tretej tretine sa tak muselo začínať odznova...  Keďže si však domáci na striedačke čo to od srdca povedali, obraz hry sa zmenil a SAVkári sa od úvodu vrátili k hre z prvej tretiny. Každou minútou sa viac ako hostia tlačili pred bránku a našťastie prišli aj góly. Vrakunčania naopak pôsobili unavene a hoci sa do nejakej tej príležitosti aj dostali, vyriešila ju pozorná obrana resp.gólman. Lamačania napokon odskočili súperovi na rozdiel troch gólov a hoci hostia ešte výsledok skorigovali, konečný rezultát vyznel pre domácich.

Dnes sme mohli vidieť zaujímavý duel, ktorý potvrdil, že v takýchto zápasoch neradno vypustiť ani minútku, pretože to súperi dokážu využiť. Našťastie pre domácich SAVkárov si to chlapi dokázali včas uvedomiť a uspieť. Lamačania sa tak ujali vedenia v sérii a majú teraz týždeň na to, aby si oddýchli a dobre sa pripravili na ešte náročnejší zápas vo Vrakuni. Jedna výhra totiž ešte nič nezaručuje - potrebné su dve. To si však všetci veľmi dobre uvedomujú... že áno, borci!

Napriek hororovému úvodu suverénny postup

Po úvodnom víťazstve v Lamači čakal na SAVku duel v petržalskej aréne. Napriek jasnej výhre v pomere 5:1 bolo treba nastúpiť plne koncentrovaný a ukončiť sériu hneď v sobotu. Vedeli sme, že Lamačanov nečaká nič ľahké, no to, že sa veci skomplikujú azda viac ako sme si boli ochotní pripustiť nikoho ani vo sne nenapadlo. Počas týždňa sa totiž vyskytli nejaké zranenia a choroby a keď sa pridali absencie pracovné, zistilo sa, že do zápasu nastúpi iba oklieštená zostava. Nie raz bola SAV Lamač v podobnej situácii, no to bola základná časť a nie play-off, kde každý nevydarený zápas môže súpera "nabiť" neuveriteľnou" energiou do ďalších bojov... Neostávalo však nič iné ako hrať a pokúsiť sa vyhrať. Hoci si chlapci čo to dôležité pred zápasom povedali, začiatok tohto zápasu bol ako z hororu - teda pre SAVkárov, pretože Diamanty naopak zažívali "krásnu rozprávku". 40.sekunda 1:0, 4.minúta 2:0 pre domácich!! Nebolo to dobré - domáci hráči hosťujúci tím prečíslovali a veru nemuselo ostať iba pri dvoch góloch. Nie je teraz dôležité, že čo platilo, platiť nemalo a to, čo letelo mimo sa ocitlo v bránke, podstatné bolo, že po upokojení hosťujúcich radov si Lamačania išli za svojim cieľom trpezlivo ďalej. Do konca prvej tretiny prišiel dôležitý prvý lamačský gól, no a potom to už padalo iba do tej "správnej" bránky. Do konca druhej tretiny SAVka skóre otočila a keďže Miňo zatiahol roletu, v poslednej tretine prišli ďalšie štyri hosťujúce góly a bolo hotovo. Domáci hráči, ktorí robili všetko možné aj nemožné proste už nemali najmenší nárok.

Opäť sa raz potvrdilo, že aj zdanlivo "stratený" zápas nie je dopredu prehraný. SAVkári sa zomkli a vpodstate nedali domácim Diamantom žiadnu šancu na predĺženie série. SAVka je teda po roku znova v semifinále. Tam na ňu čaká veľmi silný tím Vrakune, ktorý je už doslova hladný po medaile. Svoju silu dokázal už vo štvrťfinále, kde nedal šancu obhajcovi titulu a Ziegelfeld vyradil po dvoch výhrach. No ale teraz si už nevyberiete - v tejto fáze súbojov o majstra BHBL zostali už iba štyria najlepší a to aj podľa umiestnenia v základnej časti. Takže doliečiť všakovaké boľačky, vyzdravieť a v sobotu v plnej sile na ihrisku!