Golden Boys - HBK Baltská  5:2,1:5,4:3pp

5 - 3 / 8 - 3

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

AKTUALITY

Hokejbalisti SAV Lamač U14 víťazom Nitrawa cupu

Mladí hokejbalisti SAV Lamač U14 získali zlaté medaily na prestížnom turnaji Nitrawa cup 2022

SHbE U14  - Lamačania vybojovali bronzové medaily

Najmladší hokejbalisti SAV Lamač získali bronz v celoslovenskej SHbE U14 pre ročník 2021/22

Vopred ďakujeme!

poukázané prostriedky použijeme predovšetkým na podporu našich najmenších hokejbalistov

- editovateľné tlačivo s vypísanými údajmi nájdete v sekcii KONTAKT -

Chystá sa 8.ročník SAV Exibition game

Opäť po roku si zaspomíname na "staré-dobré časy" SAVky
čaká nás obľúbený SAV Exibition game medzi bývalými a súčasnými hráčmi SAV Lamač

GDPR zasahuje aj do športu

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov

OZ SAV Lamač spracúva a chráni vaše osobné údaje v zmysle platnej legislatívy
Informácie o ochrane osobných údajov nájdete v sekcii KONTAKT - Ochrana osobných údajov

produktivita 2021-2022 aktual.xls

komentáre k zápasom 2021-2022 (klikni na logo)

Aktuálny komentár

PLAY-OFF
štvrťfinále - 2.zápas:

SAV Lamač : AHK Pekníkova

konečný stav série. 0:2

Bez gólu sa vyhrať nedá

Je koniec... Koniec sezóny, koniec nádejám na obhajobu titulu či medailový zápis. Hokejbalisti SAV Lamač nezvládli najdôležitejší zápas sezóny a tak slávil postup rival z Dúbravky. Treba povedať, že zaslúžene. Odhodlanie domácich Lamačanov na predĺženie sezóny a taktické predzápasové zámery zostali žiaľ iba "na papieri". Nič z toho, čo bolo treba urobiť a ako uspieť dnes domácim hráčom nevyšlo. Dvojnásobná škoda premrhaného prvého zápasu tejto série, keď SAVkári nedokázali dotiahnuť do víťazného konca sľubne sa vyvýjajúci duel. Áno, nájazdy sú vždy už lotériou, no aj tak... Hostia prišli so zámerom ukončiť sériu už dnes a napripúšťali si nijaké jej predĺženie. Prispôsobili tomu taktiku a vyšlo im to. Minimálne v tom, že dokázali skórovať. Na rozdiel od SAVkárov využívali individuálne zaváhania domácich a už v prvej tretine viedli 0:2. To sa už potom v takomto dôležitom zápase ťažko doťahuje a nie to ešte otáča. Žiaľ, v druhej tretine skórovali opäť iba hosťujúci AHAkáči a stav 0:3 bol pre nich veľmi nádejný. Pre Lamačanov naopak takmer neriešiteľný, no v tretej tretine sa mohlo stať ešte čokoľvek a vzdávať sa preto rozhodne nechceli. Na škodu domácich, že práve až v tej poslednej tretine začali hrať to, čo mali od úvodu - napádať súperovu rozohrávku, pritlačiť na nich a pokúsiť sa skórovať. Vypracované šance však gólom v sieti hostí neskončili a tak padol aj posledný gól tejto série do siete SAVky. Konečný výsledok hovorí za všetko - bez gólu sa proste uspieť nedá.

Nuž, čo ešte dodať... nepredstavovali sme si taký rýchly koniec, no treba športovo priznať, že súper bol jednoducho lepší. Pekníčke tak gratulujeme k postupu a držíme palce v ďalších zápasoch. Celkové účinkovanie SAVky v tomto ročníku si istotne podrobne rozoberieme neskôr, no čo vieme už teraz je, že s takou účasťou na väčšine zápasov počas sezóny sa to ani inak skončiť nemohlo. Vzhľadom na okolnosti je možno to konečné 6.miesto ešte aj "úspechom". No čo už, treba sa z toho poučiť a v budúcnosti zrejme definitívne vsadiť na mladosť a dravosť, pretože tie "šediny a skúsenosti" to nemôžu ťahať donekonečna...

(Bratislava)

Od finálového turnaja SHbE U14 ubehlo už pár dní, no ešte teraz pri písaní krátkeho pokecu sa mi slová hľadjú ťažko. Ak by som mal nejako výstižne okomentovať jedným slovom to, čo sme v nedeľu 1.5.2022 s našimi zverencami a priaznivcami prežívali, použil by som asi sklamanie,  alebo ľútosť? Sklamanie z toho, že naše dvojročné spoločné úsilie (keďže minulá sezóna sa kvôli covidu nedohrala) nevyústilo do vytúženého konca. Ľútosť nad premárnenou šancou tejto výbornej generácie malých hokejbalistov (a skvelej partie kamarátov)  dosiahnuť na titul majstra Slovenska. Už pred dvoma rokmi sme siahali na titul v kategórii U12, doslova sme už ten pohár držali za jedno ucho, no nevyšlo to a väčšina chlapcov bola vtedy pri tom. Teraz sme opäť dokázali prejsť základnou časťou súťaže ako "nôž maslom", bez jedinej prehry. Ako sa však ukázalo, bolo na škodu veci, že našu skutočnú silu preveril iba úplne posledný zápas súťaže. Chýbala nám knfrontácia s lepšími súpermi. Ako ukázal aj finálový turnaj, mužstvá na Východe boli vyrovnanejšie a o postup museli viac bojovať. Boli sme na to ale pripravení a presne sme vedeli, čo môžeme očakávať. Do semifinálového duelu sme vstúpili výborne. Prvých 10 min. sme súpera nepustili z tretiny, vypracovali sme si 4-5 čistých šancí, no ako na potvoru, "zvlhol nám pušný prach" - práve teraz! Nedokázali sme streliť gól. Sviťania sa tak pomaličky otriasli a v druhom dejstve sa v presilovke ujali vedenia. SAVkárska odpoveď prišla o pár minút a opäť sme mali ďalšie šance preklopiť duel na našu stranu. Posledný gól duelu však dali hostia a aj napriek našej snahe v záverečnej presilovke (dokonca s odvolaným gólmanom) víťazstvo už udržali. Škoda, veľká škoda a obrovské sklamanie. Veď prečo to nenapísať - chceli sme proste zlato. Nevyhral lepší, ale šťastnejší. Slzičky po zápase ale neboli na mieste, veď sme sa rozhodne nemali za čo hanbiť. Ten, kto duel videl, musí mi dať za pravdu. Po nevyužitej šanci na finále však slúži chlapcom ku cti, že sa dokázali otriasť a duel o bronz zvládli. Hoci to bol duel takmer ako cez kopirák a opäť sme museli otáčať skóre, bronzové medaily zavesili napokon na krk nám, Lamačanom. A to je dobre, pretože keď sa na takomto turnaji vyhrá posledný zápas, je to úspech - veď napokon, placka je placka! Paradoxne, práve v tom druhom dueli sme podali horší výkon ako v semifinále, no uspeli sme... ale tak to už niekedy v športe chodí. Aj keď sme my tréneri cítili, že sme mali jednoznačne na viac, v očiach chlapcov sa zračila (už s medailami na krku) spokojnosť - a tak je to správne.

Dovoľte mi na tomto mieste za nás trénerov chlapcom poďakovať za ich ochotu tvrdo pracovať a ísť za našim spoločným cieľom. Počas dvoch rokov bolo vidieť, že sa každým tréningom, každým zápasom zlepšujú a posúvajú vpred. Azda im naše rady a odovzdané skúsenosti pomôžu v ich ďalšej hokejbalovej kariére. Poďakovať chceme určite aj rodičom. Za ich dôveru v nás a našu víziu a tiež za podporu tímu na každom turnaji. Bez ich podpory by sme to až k tejto medaile nedotiahli  A aká bude v SAV Lamač budúcnosť mládežníckeho hokejbalu? Musíme to poriadne zvážiť,  premyslieť to - na hokejbalovom zväze totiž posunuli nasledujúcu vekovú kategóriu až o tri roky na U17, takže v tomto momente je veľmi ťažké odhadnúť ako to bude.

Každopádne nás ešte na záver tejto sezóny čakajú nejaké turnaje, takže sa určite onedlho opäť vidíme a už teraz sa na všetkých tešíme.